  • LUTRON Clamp power analyzer PC-6011SD
Description LUTRON PC-6011SD is a Clamp Power Analyzer with SD card real time data recorder. Measurements: V, A, kW, kVA, kVAR, PF, kWh, kVAh, kVARh, PFH, Power factor, Phase angle, Frequency, Harmonics display, Temperature. Features: (UAC: 10 V ~ 600 V; IAC: 5 A ~ 2000 A) Clamp can accommodate up to 2.2″ (57 mm) diameter Power quality analyzer for single-phase or balanced three-phasesystem. Voltage and Current are the True RMS value. Accessories included: Instruction manual 8 GB micro SD card Test Leads Alligator clips AC to DC 9V adapter ( linear 110V/220V ) Carrying case Options: thermocouple TP-11 USB cable RS-232 kabel software SW-U811-WIN
Clamp Meters
Clamp Meters
  • Meco Digital Clamp Meter 2000 V AC/DC TRMS Model 4455 for Solar Application
  • Rishabh Rish ES400 AC Digital Clamp Meter
  • MASTECH MS2101 Digital Clamp Meter AC/DC
  • MASTECH M266 Digital Clamp Meter AC 1000V / DC 750V
  • MASTECH M266F Digital Clamp Meter
  • Fluke 771 Milliamp Process Clamp Meter
  • 3-5/6 Digit 6000 Counts 600A DC / AC TRMS Digital Clamp Meter with Temperature & Frequency (Model : 99 )
  • Smart Digital Clamp Meter 400A AC (Model : 18 SMART)
  • Fluke 375 FC True-RMS AC/DC Clamp Meter
  • LUTRON CLAMP MULTIMETER CM-9930
  • Rishabh Rish Clamp ES1000 AC Clamp Meter
  • MECO 3150 3 DIGIT DIGITAL CLAMPMETER
  • Amprobe LH41A Low Current Clamp Meter
  • MASTECH MS2001 Digital Clamp Meter DC V 1000V / AC V 750V